Historia Folwarku Konnego Hermanów

Wszystko zaczęło się od…

miłości do pewnego konia o imieniu Czuszka i marzeniu młodej dziewczyny o stworzeniu miejsca, w którym każdy może nauczyć się jeździć konno.


O hodowli koni marzyliśmy od zawsze, jednak brakowało nam odpowiedniego miejsca. W trakcie jednej z wędrówek po okolicy Nowego Miasta nasze nogi zawiodły nas do Hermanowa, starego upadającego gospodarstwa. Wyjątkowe położenie i malownicze otaczające tereny natychmiast skradły nasze serce.


Początki były skromne jednak lata ciężkiej pracy, trudności, ale i liczne momenty radości idącej z rozwoju sprawiły, że Hermanów stał się prawdziwym folwarkiem konnym. To, co osiągnęliśmy, udało się przede wszystkim dzięki zaangażowaniu całej rodziny.


Doświadczenie oraz świeże spojrzenie, szacunek do tradycji oraz z otwartość na zmiany i nowe trendy, a przede wszystkim miłość do ludzi, koni, przyrody i dobrej zabawy - to wszystko sprawiło, że Folwark Konny Hermanów jest miejscem wyjątkowym.


Na początku mieszkały u nas trzy konie i mieliśmy trzy pokoje gościnne, obecnie w Folwarku Konnym możemy przenocować 80 osób, a stajnie mieszczą 60 koni.


W roku 2004 powstał klub jeździecki WTK Hermanów (Wielkopolskie Towarzystwo Konne Hermanów), którego głównym celem jest rozpowszechnianie jeździectwa wśród dzieci i młodzieży, nauka jazdy konnej, przygotowanie do startów w zawodach. Ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego II stopnia.


Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się organizowane u nas Zielone Szkoły i letnie obozy konne dla dzieci w różnym wieku i o różnych umiejętnościach jeździeckich.

Od 2010 r. nasza Gospoda pod Rozbrykanym Kucem wpisana została do Wielkopolskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Uśmiechamy się do siebie przypominając sobie czasy, gdy snuliśmy pierwsze wizje dotyczące Hermanowa…


To, co osiągnęliśmy, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Udało się nam przede wszystkim dzięki zaangażowaniu całej rodziny – każdy dawał i daje z siebie to, co najlepsze.


Właśnie z tego połączenia doświadczenia ze świeżym spojrzeniem, tradycji z otwartością na zmiany i nowe trendy, z miłości do ludzi, koni, przyrody i dobrej zabawy powstał Folwark Konny Hermanów.

Nasze starania zostały wielokrotnie nagrodzone:

  • drugie miejsce - Najlepszy Obiekt Turystyki Aktywnej w Wielkopolsce w 2005r.,
  • drugie miejsce w regionalnym konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne w 2013r.,
  • tytuł Ambasadora Powiatu Średzkiego w dziedzinie Turystyka w 2010 r.,
  • pierwsze miejsce - Najlepszy Obiekt Turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce w 2012r.

Facebook