Niezbędnik uczestnika

Jazda konna

Instruktorzy przydzielają konie uczestnikom biorąc pod uwagę ich wiek, wzrost oraz umiejętności jeździeckie. Dzieci jeżdżące samodzielnie mają podczas turnusu dwie godziny jazdy konnej dziennie. Uczestnikom początkującym (lonża) przysługują również dwie lekcje jazdy konnej, z tym że zajęcia trwają po 30 minut. Każdego dnia odbywa się również 1 godz. zajęć teoretycznych.
Noclegi i wyżywienie

Ośrodek zapewnia noclegi w pokojach dwu- i więcej osobowych. Rozdzielając uczestników w pokojach bierzemy pod uwagę wcześniejsze sugestie dzieci i rodziców oraz wiek uczestników.
Oferujemy trzy przepyszne domowe posiłki dziennie. Ciepłe i zimne napoje są cały czas dostępne dla uczestników obozu. Jeżeli dziecko jest wegetarianinem lub alergikiem prosimy o zgłoszenie tego faktu, aby nasi kucharze mogli przygotować odpowiednie menu.
Niezbędnik

  1. Strój jeździecki – jeśli dziecko jest początkującym adeptem sztuki jeździeckiej, powinno zabrać ze sobą getry (legginsy) lub spodnie dresowe oraz pełne buty z płaską i twardą podeszwą. Warto mieć również jedne długie skarpety (kolanówki). Niezbędnym elementem stroju jeździeckiego jest kask/toczek, jeśli dziecko go nie posiada otrzyma go na czas obozu od nas.
  2. Kurtka przeciwdeszczowa, kalosze, sandały.
  3. Czapka, która będzie chronić głowę przed słońcem.
  4. Strój kąpielowy, ręcznik.
  5. Maść lub spray przeciw komarom.
  6. Krem z filtrem.
Rozpoczęcie turnusu

Dziecko przywozimy o godz. 12.00 w dniu rozpoczęcia turnusu (niedziela). Po przyjeździe mamy czas na wypełnienie karty zgłoszeniowej, uiszczenie opłat, zadanie pytań. O godz. 13.00 następuje oficjalne rozpoczęcie obozu. Po rozpoczęciu uczestnicy jedzą obiad, a po obiedzie następuje zakwaterowanie.
Informacje dla rodziców

Zasadą jest, że uczestnicy obozu mają swoje telefony dostępne od godziny 14:00 do godziny 18.00. Prosimy nie niepokoić się, jeżeli dziecko nie odbiera. Może być w tym czasie na jeździe konnej bądź po prostu dobrze się bawić. W dniu rozpoczęcia obozu, podajemy numery telefonów do opiekunów oraz kierownika. Oni chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące dzieci.
Może również zdarzyć się tak, że dziecko o swoich problemach poinformuje w pierwszej kolejności rodziców. Prosimy o jak najszybsze poinformowanie nas o tym. Staramy się je rozwiązywać na bieżąco, aby każdy czuł się u nas dobrze.
Prosimy o przemyślane odwiedziny. W przypadku dzieci młodszych może to spowodować kolejny dzień tęsknoty po Waszych odwiedzinach. To samo dotyczy telefonowania do młodszych dzieci krótko przed snem, dlatego prosimy dać szansę nam i swojemu dziecku. Każdą rzecz, która nas niepokoi zgłaszamy niezwłocznie rodzicom, więc jeśli tęsknota dziecka będzie nadmierna, wspólnie ustalimy dalsze kroki.
Dzieci w czasie obozu korzystają tylko i wyłącznie z infrastruktury ośrodka i nie wyjeżdżają poza jego teren, dlatego nie potrzeba go wyposażać w dużą ilość gotówki. Umożliwiamy założenie konta w gospodzie i kupowanie do określonego przez rodziców limitu. Jest to o tyle wygodne, że dziecko nie musi biegać po pieniążki do pokoju, nie zgubi ich i unikamy w ten sposób nieprzyjemnych sytuacji. Rodzic po ukończonym obozie reguluje kwotę, na którą dziecko dokonało zakupów.
Dzieci, które przyjeżdżają na dwa lub więcej turnusów mają zapewniony nieodpłatny nocleg, wyżywienie oraz opiekę z soboty na niedzielę.
Ostatniego dnia dzieci mogą wykazać się swoimi umiejętnościami nabytymi podczas obozu na tzw. lekcji pokazowej dla rodziców. W piątek popołudniu rodzice otrzymają sms-a od opiekunów z informacją, o której godzinie dziecko będzie miało ostatnią lekcję. Lekcje trwają od godziny 9.00 do godziny 12.00. Turnus kończy się obiadem oraz uroczystym wręczeniem dyplomów.

Facebook